Menu

Království perníku

Smluvní podmínka prodeje po dobu platnosti EET

Smluvní podmínka prodeje po dobu platnosti EET
Kdo nekrade a neokrádá, nemůže poskytovat službu "zaevidování do EET" zadarmo! Nezdražujeme zboží a služby, ale účtujeme tzv. "babišné" 10 Kč/účet.
Vážení zákazníci, od 1. 12. 2016 (duplicitně nad rámec dosavadních povinností účetních, výkazových, kontrolních hlášení a daňových přiznání) nám přibyla další významná povinnost: on-line zasílat státu datovou zprávu o každé hotovostní transakci a bezhotovostní platbě kartou ve speciálním formátu XML, pak minimálně 2 vteřiny počkat na příjem potvrzení o přijetí této datové zprávy s unikátním kódem a následně vystavit účtenku (včetně doručeného unikátního kódu) tak, aby ji zákazník mohl převzít.

Díky tomu se dle zákona o EET každá účtenka stala způsobilou ke slosování v nově zaváděné účtenkové loterii EET, jak potvrdil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček: „Jakmile ministerstvo rozhodne, že se nějaké účtenky slosují, pak předpokládám, že účtenková loterie proběhne“. A tak to již není jenom nějaký paragon či papírek z registrační pokladny (pořízené nedávno pod legislativním tlakem dřívější vlády ČSSD), ale nově je to los s nadějí na výhru pro stávající i budoucí voliče ministra financí a velkopodnikajícího oligarchy Babiše (ANO, má se líp!), kterému systém navíc nabídne dokonalý on-line přehled o aktuálních hotovostních peněžních tocích všech podnikatelů v celé republice (kteréhokoli současného i budoucího konkurenta).

Náklady s touto mimořádně důležitou službou, jejíž význam dokládá s ní spojená sankce až 500 tisíc Kč, zákonodárci vládní koalice přenesli na podnikatele a na jejich zákazníky! Rozhodli jsme se proto plošně nezdražovat naše výrobky, zboží a služby, neboť pivo za EET nemůže(!), ale jako součást smluvních podmínek každého prodeje jsme doplnili za tuto nově poskytovanou službu „zaevidování do EET“ smluvní cenu ve výši 10,- Kč/účtenka (tato položka bude samozřejmě vyčíslena na slosovatelné účtence vč. DPH). Pokud ale vaše útrata bude vyšší než 99 Kč/účtenka, poskytneme vám jako poděkování za nákup akční slevu na službu EET, a tak zaevidování tržby zajistíme na naše náklady. Jedině tak se můžeme bránit účelovému rozdělování nákupu na velké množství slosovatelných účtenek.

Přejeme vám, vážení zákazníci a voliči, aby případné výhry z účtenkové loterie EET (kterou slíbil ministr Babiš a jejíž organizací je oficiálně pověřeno jím vedené Ministerstvo financí) vaše náklady spojené s pořízením slosovatelných účtenek systému EET nahradily. Pokud ne, můžete ve volbách změnit zákonodárce!

Evidovat korunové tržby (za lízátko, zápalky, rohlík,..) on-line do centrální databáze státu pod sankcí "ekonomického trestu smrti" až 500 tisíc Kč je stejně nesmyslným a nepřiměřeným nástrojem, jako střílet na vrabce kanónem!

V případě zrušení EET přestaneme poskytovat službu „zaúčtování do EET“ a s ní spojené náklady ušetříte.

Děkujeme vám za nákup a za pochopení.

 „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
Za nezveřejnění toho textu na internetových stránkách může být uložena pokuta "jenom" 50.000 Kč.
Zdeněk Koudelka: Perníková chaloupka
Česká justice 28. 6. 2017
Tichý občan – základ státu
Pravý břeh 28. 3. 2017
Andrej v chaloupce z perníku
Tomáš Heller v Přítomnosti 21. 3. 2017
Perníkové chaloupce "babišné" prošlo.
Televize V1 24. 2. 2017: Východočeské zprávy v 18:00 hodin
Máte slovo s M. Jílkovou o EET
Česká televize 2. 2. 2017 v 21.20 hodin
EET: Mor nebo jen malá změna?
Pardubický deník 9. 1. 2017
Podnikatel kuriózně bojuje s EET
Česká televize 22. 12. 2016 v 18.00 hodin ČT24 "Události komentáře"
Naše zprávy (Vzpoura v Perníkové chaloupce)
TV Barrandov 8. 12. 2016 - od 5:55 minuty
Týden od startu běží EET bez vážných problémů...
Česká televize (Události v regionech, Události, Události a komentáře) 8. 12. 2016
TV Barrandov: "Babišné." Jak zákazníci reagují na EET
Tyden.cz 8. 12. 2016 (včetně videozáznamu)
EET jelo poprvé naostro
Pardubický deník 2. 12. 2016