Menu

Království perníku

Dny Pardubického kraje tentokrát na Kunětické hoře

Dny Pardubického kraje se letos uskuteční již potřetí, hostitelským hradem tentokrát bude v sobotu 11. září 2004 Kunětická hora na Pardubicku.
Dny Pardubického kraje jsou lidovými slavnostmi, které propagují kulturu a podnikání v Pardubickém kraji. Bohatý program akce s podtitulem Kultura a pivovary začíná již v 10 hodin a potrvá až do půlnoci. Kromě celé řady divadelních spolků, tanečních a hudebních skupin a dalších se představí i pivovary z regionu, a to Pardubice, Hlinsko a Polička.
"Putovními Dny Pardubického kraje chceme podporovat kulturu i podnikání v kraji, a protože pivo se v českých zemích vaří od pradávna a ke kultuře našeho národa patří, vybrali jsme pivovary. A tak i letos zveme obyvatele a návštěvníky našeho kraje na bohatý kulturní program doplněný ochutnávkami piva," řekl hejtman Pardubického kraje Roman Línek.
Během celodenního programu vystoupí např. Východočeské divadlo Pardubice, pěvecký sbor Kantiléna, folklorní soubor Kohoutek a muzika souboru Karmazín, šermířské divadlo Zubři, Historic Quartet, taneční skupina Barbaři a loutkové divadlo Libora Štumpfa a další. V 15 hod. bude vypraven královský průvod v doprovodu šermířů. Na 21 hod. je plánován ohňostroj. Připraveno je také historické tržiště, dětské soutěže o sladké odměny, projížďky na koních, pohádkový svět u Perníkové chaloupky a samozřejmě pivo, perníky, medovina, rožněná selátka apod. Vstupné je 10,- a 20,- Kč, v ceně je také prohlídka hradu. Prvních 500 dětí a prvních 500 dospělých návštěvníků získá od Pardubického kraje drobný dárek.

Tiskové oddělení
KrÚ Pardubického kraje

DALŠÍ INFORMACE: Hrad Kunětická hora

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 09.09.2004 v 10:22 hodin