Menu

Království perníku

Zážitky Malého Furiantu na 6. zemské přehlídce DFS

Z Jižních Čech na Pražský jarmark 4. září 2005

Dovolte mi, abych se s Vámi podělila o zážitky, které nám připravila 6. česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů. Na tuto přehlídku byl náš soubor Malý Furiant navržen krajskou přehlídkou, která se konala na jaře v Českých Budějovicích.

Malý Furiant

Místem konání 6.české zemské přehlídky byla Praha a toto setkání se uskutečnilo 4.9.2005 na Ovocném trhu. Počasí nám skutečně přálo a našeho vystoupení se zúčastnil dokonce sám pan premiér Paroubek, který prozradil, že je velkým příznivcem folklóru.

s předsedou vlády Jiřím Paroubkem
s předsedou vlády Jiřím Paroubkem

O dobrou náladu se postarali i diváci, kteří častým potleskem odměňovali taneční a pěvecké výkony našich členů. Blíže jsem se seznámili i se souborem Kytice z Prahy, se kterým hodláme nadále udržovat kontakty. Rovněž setkání a fotografování dětí se Standou Hložkem patří k nesmazatelným zážitkům tohoto odpoledne.

Se Standou Hložkem
Se Standou Hložkem

V souboru Malý Furiant, který pracuje pod hlavičkou Domu dětí a mládeže v Českých Budějovicích, je v současnosti na 50 dětí ve věku 5-25 let. Děti jsou rozděleny do 3 oddělení pod vedením paní Jiřiny Štochlové. Samostatnou součástí souboru je i muzika Jožky Kadubce. Děti vystupují pravidelně na různých přehlídkách, soutěžích a kulturních akcích. Letos jsme se zúčastnili například Mezinárodního folklorního festivalu v Klatovech, dále folklorních festivalů v Kovářově a vystoupení na Zemi Živitelce v Č.Budějovicích, tento víkend nás čeká nás DFF v Luhačovicích a v říjnu pak účast na festivalu ve Francii, kam se děti moc těší. Rovněž jsme v červnu přivítali dětský soubor z Lotyšska.

Těšíme se na další takováto setkání, která přinášejí radost nejen divákům, ale i účinkujícím.

S pozdravem za Malý Furiant Alena Kozelková.
akozelkova@seznam.cz

večer na Pražském jarmarku
večer na Pražském jarmarku

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 07.09.2005 v 19:56 hodin